Menu Zamknij

Palnik na pellet samoczyszczący

W naszej ofercie znajdują się palniki na pellet samoczyszczące. Wykonane z bardzo dobrych gatunkowo materiałów i wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania odznaczają się łatwością obsługi i wysoką wydajnością energetyczną. Nasze samoczyszczące palniki na pellet mogą być zamontowane w różnego rodzaju kotłach na paliwa stałe – zapewniamy doradztwo przy wyborze konkretnego modelu. Dostarczamy palniki na pellet do pieców węglowych i wielu innych.

System automatycznego oczyszczania palnika na pellet znacząco ułatwia obsługę pieca. Przyczynia się także do zwiększenia wydajności procesu spalania i zmniejszenia zużycia opału. Dostarczane przez nas urządzenia spełniają wszelkie obowiązujące normy w zakresie sprawności cieplnej oraz emisji szkodliwych związków do atmosfery. To przyjazne dla środowiska systemy wyróżniające się wysoką sprawnością energetyczną.

Zalety samoczyszczących palników na pellet

Rosnąca popularność samoczyszczących palników na pellet wynika z kilku powodów. Przede wszystkim za wyborem tego rodzaju materiału opałowego przemawia jego atrakcyjna cena i wysoka kaloryczność. Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie pelletem również ze względu na ekologiczność tego rozwiązania.

Pellet to biopaliwo stałe w formie granulatu, pozyskiwane ze sprasowanych odpadów roślinnych, m.in. drewnianych wiórów, trocin albo słomy i otrąb. Nie zawiera chemicznych substancji i cechuje się zerowym bilansem dwutlenku węgla. Wybór pelletu jako opału zamiast np. węgla przyczynia się więc do ograniczenia ilości zanieczyszczeń przenikających do atmosfery. Jakby tego było mało, pellet generuje jedynie niewielkie ilości popiołu, a podczas spalania nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, jest bardzo prosty w przechowywaniu.

Nowoczesne samoczyszczące palniki na pelleturządzenia gwarantujące czysty i efektywny proces spalania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Spełniają wszelkie obowiązujące normy, w tym wymagania dyrektywy Ecodesign. Tym samym możliwe jest uzyskanie na nie różnego rodzaju dofinansowania, z takich programów jak np. „Czyste Powietrze”.

Co wyróżnia nasze samoczyszczące palniki na pellet?

Bez wątpienia największą zaletą samoczyszczących palników na pellett łatwość ich obsługi. Oferujemy urządzenia nowej generacji, których działaniem zarządza specjalny sterownik o prostym i intuicyjnym panelu – dzięki temu samoczyszczący palnik na pellet jest niemal całkowicie bezobsługowy. Procesy, takie jak rozpalanie, dogrzewanie czy czyszczenie, są bowiem w pełni zautomatyzowane. Tego typu urządzenia nie wymagają również wykonywania żadnych skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych.

Bardzo wysoka wytrzymałość i długa żywotność – to kolejne cechy naszych palników. Możemy to zagwarantować, ponieważ do ich produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne technologie. Dlatego też zakup samoczyszczącego palnika na pelletinwestycja na wiele długich lat. Nasze urządzenia mogą być z powodzeniem instalowane zarówno w nowych, jak i używanych kotłach na paliwa stałe.

W naszym asortymencie znajduje się kilka rodzajów samoczyszczących palników na pelletszczególne modele różnią się pod względem budowy, mocy, zużycia prądu, a także takich parametrów technicznych, jak np. wymiary części paleniskowej. Przy wyborze palnika powinno się uwzględnić przede wszystkim zapotrzebowanie na ciepło budynku (wartość obliczana na podstawie m.in. metrażu, liczby pomieszczeń, poziomu izolacyjności, typu stolarki okiennej i drzwiowej i systemów wentylacji).

Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia przy wyborze samoczyszczącego palnika na pellet, zachęcamy do kontaktu. Każdemu Klientowi zapewniamy indywidualne podejście i profesjonalne doradztwo. Zależy nam na tym, by dostarczać ekologiczne i wydajne urządzenia grzewcze idealnie wpisujące się w konkretne potrzeby i oczekiwania klienta.