Menu Zamknij

Nagrzewnice na pellet

W naszej ofercie znajdują się nagrzewnice na pellet. Dostarczamy trwałe i funkcjonalne urządzenia służące do nadmuchowego ogrzewania różnego rodzaju przestrzeni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów możemy ręczyć za wysoką jakość wszystkich naszych produktów.

Nagrzewnica pelletowa współpracuje z palnikiem na pellet. Zaprojektowana przez nas konstrukcja wyposażona jest w ekologiczny system odprowadzania spalin, dzięki czemu ogrzane powietrze rozprowadzane do pomieszczenia jest wolne od zanieczyszczeń i bezpieczne dla zdrowia. Do głównych zalet nagrzewnic pelletowych należy m.in. wbudowany system odpopielania oraz montaż w wybranym miejscu bez konieczności łączenia z instalacją co. Nagrzewnica pelletowa sprawdzi się zarówno w dużych obiektach typu hala produkcyjna, jak i mniejszych pomieszczeniach, np. garażu.

Zapewniamy konkurencyjne ceny nagrzewnic na pellet. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i biznesowych – nasza oferta jest w stanie sprostać najróżniejszym oczekiwaniom. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu. Z pewnością uda nam się zaproponować urządzenie, którego parametry techniczne i koszt wpiszą się w założony przez Państwa budżet. Atrakcyjne ceny nagrzewnic na pellet łączą się u nas z najwyższą jakością wykonania – wszystkie nasze urządzenia odznaczają się trwałością i bezawaryjnością.

Jak działa nagrzewnica nadmuchowa?

Za pomocą nagrzewnicy nadmuchowej można szybko ogrzać powietrze, a tym samym podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Jest to proces składający się z kilku etapów. Na samym początku wentylator pobiera zimne powietrze i kieruje je do nagrzewnicy. Następnie zostaje ono ogrzane przez palnik opalany pelletem. Wówczas dochodzi do rozdzielenia ciepłego powietrza od spalin – te usuwane są kanałem wylotowym. Z kolei ogrzane powietrze jest równomiernie rozprowadzane w obiekcie przy zastosowaniu rur.

Poszczególne modele nagrzewnic nadmuchowych mogą różnić się pod względem parametrów technicznych, takich jak m.in. moc. Przy wyborze konkretnego modelu powinno się uwzględnić przede wszystkim kubaturę pomieszczenia, które nagrzewnica na pellet ma ogrzać.

Jakie są zalety nagrzewnic na pellet?

Oferowane przez nas nagrzewnice na pellet to nowoczesne urządzenia stanowiące niezwykle efektywne źródło ciepła. W bardzo krótkim czasie umożliwiają bowiem podniesienie temperatury pomieszczenia do pożądanej wartości.

Inne zalety nagrzewnic pelletowych naszej produkcji to:

  • mobilność,
  • wyposażenie w system odpopielania,
  • możliwość wykorzystania jako urządzenie wolnostojące lub element grzewczego systemu powietrznego.

Nasze nagrzewnice nadmuchowe to niezawodne systemy, których praca jest niemal całkowicie bezobsługowa. Dzięki zastosowaniu takich systemów, jak automatyczne odpopielanie, odznaczają się łatwością eksploatacji. Bez trudu można ukierunkować strumień ciepłego powietrza w wybranym kierunku.

Zastosowanie nagrzewnic pelletowych jest bardzo szerokie. Tego typu urządzenie może być z powodzeniem użyte jako element grzewczy w różnych obiektach i pomieszczeniach – magazynach, warsztatach, szklarniach, pawilonach handlowych, budynkach mieszkalnych i gospodarczych, szklarniach czy halach przemysłowych lub sportowych.

Korzyści z wyboru nagrzewnicy na pellet

Nowoczesne nagrzewnice na pellet to urządzenia wypierające tradycyjne systemy ogrzewania wykorzystujące takie materiały opałowe, jak węgiel. Nie bez przyczyny nasze nagrzewnice nadmuchowe cieszą się tak dużą popularnością – ma to bezpośredni związek z licznymi zaletami użycia pelletu jako paliwa grzewczego.

Pellet ma postać granulatu pozyskiwanego z biomasy. Wytwarza się go przy użyciu odpadów roślinnych, m.in. rozdrobnionego drewna, słomy, trocin, zrębków czy wiórów – zostają one sprasowane pod wysokim ciśnieniem. Wskutek tego procesu otrzymuje się łatwy w transporcie i przechowywaniu, niepylący i czysty produkt grzewczy ceniony za takie właściwości, jak wysoka kaloryczność i niska zawartość wilgoci.

Co więcej, pellet wskutek procesu spalania, w porównaniu do innych rodzajów opału, nie emituje substancji smolistych i innych szkodliwych związków. Nie wydziela też nieprzyjemnego zapachu, a ponadto generuje bardzo niewielkie ilości popiołu, który dodatkowo można potem wykorzystać jako nawóz.

Za wyborem nagrzewnicy na pellet przemawia więc wiele argumentów. To rozwiązanie bez wątpienia przyjazne dla środowiska naturalnego, a ponadto również wiążące się z wieloma korzyściami dla użytkowników. Warto dodać, że pellet to paliwo stałe o bardzo atrakcyjnej cenie w stosunku do swojej wartości opałowej.

Zalety:

urządzenie mobilne

system odpopielania

możliwość wykorzystania jako urządzenie wolnostojące lub element grzewczego systemu powietrznego