Menu Zamknij

Kotły co

Zajmujemy się sprzedażą kotłów co. Dostarczamy urządzenia przystosowane do spalania takich paliw stałych, jak pellet czy suche drewno. Nasze kotły co 5 klasy to bazujące na nowoczesnych technologiach systemy grzewcze, spełniające wszystkie obowiązujące normy z zakresu emisji spalin oraz sprawności energetycznej. Zgodne z wymaganiami dyrektywy Ecodesign stanowią niezwykle wydajne i jednocześnie ekologiczne źródło ciepła.

Jako jedną z najważniejszych zalet kotłów co znajdujących się w naszym asortymencie można wskazać także łatwość obsługi. Dzięki zastosowaniu specjalnych sterowników oraz innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych proces spalania jest w wysokim stopniu zautomatyzowany. Naszym Klientom oprócz samych kotłów co 5 klasy możemy zaproponować także nagrzewnice na pellet i wiele innych urządzeń.

Kotły zgazowujące drewno o mocy 20-150 kW

W naszej ofercie nie brakuje kotłów zgazowujących drewno. W tego typu urządzeniach proces spalania zachodzi w środowisku o niskiej zawartości tlenu i przebiega w dwóch etapach. Najpierw kotły przekształcają drewno w gaz, a następnie spalają go w celu wytworzenia ciepła. Są znacznie wydajniejsze niż tradycyjne kotły na ten rodzaj opału. Spalają większe kawałki drewna, w związku z czym wytwarzają mniej popiołu i dymu oraz generują niższą emisję dwutlenku węgla. Dzięki dużemu zasobnikowi paliwa gwarantują natomiast długi czas spalania i wysoką wydajność. Za główne zalety kotłów zgazowujących drewno uznaje się więc przede wszystkim wysoką sprawność, niski koszt opału oraz czystość procesu spalania.

Kotły na pellet o mocy 12-400 kW

Sprzedajemy także kotły na pellet – jedne z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań na rynku. Opalany pelletem kocioł wyposażony jest w sterownik umożliwiający automatyczne rozpalanie oraz kontrolę procesu spalania. Pellet pozostawia niewiele popiołu oraz wydziela mniej szkodliwych substancji w porównaniu do innych paliw np. węgla. Konstrukcja kotła umożliwia wybór kierunku otwierania drzwiczek oraz miejsca montażu palnika i zasobnika na pellet. Komora spalania jest wyłożona ceramiką co zapewnia efektowne spalanie i ochronę przed przegrzaniem.