Menu Zamknij

Palnik na pellet do pieca węglowego

Oferujemy palniki na pellet do pieców węglowych. Do produkcji urządzeń grzewczych wykorzystujemy zaawansowane technologie oraz najwyższej jakości materiały. Znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w trwałości i funkcjonalności palników na pellet do pieców węglowych, które tworzą nasz asortyment. Zależy nam na tym, by każdy Klient otrzymał urządzenie dostosowane do swoich potrzeb – zapewniamy w tym zakresie fachowe doradztwo.

Dostarczamy palniki opalane pelletem możliwe do montażu w niemal każdym piecu węglowym – zarówno nowym, jak i używanym. Wszystkie nasze konstrukcje spełniają obowiązujące normy i przepisy UDT. Mogą być stosowane w układach zamkniętych. Jeżeli nie są Państwo pewni, czy obecny piec może zostać zmodernizowany poprzez dodanie palnika na pellet, zapraszamy do kontaktu.

Jako największe zalety palników na pellet do pieców węglowych, które oferujemy, można wskazać m.in.:

  • solidną budowę,
  • wysoką efektywność energetyczną,
  • łatwość obsługi (proces spalania jest w wysokim stopniu zautomatyzowany),
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • długą żywotność.

Korzyści z montażu palnika na pellet w piecu węglowym

Ogrzewanie pelletem to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych oraz przedsiębiorców. Dzięki montażowi palnika na pellet w piecu węglowym można osiągnąć szereg wymiernych korzyści. Mowa tu zarówno o oszczędnościach finansowych (pellet to paliwo bardzo atrakcyjne cenowo), jak i energetycznych (wysoka wartość energetyczna przy niewielkim zużyciu pelletu).

Pellet to biopaliwo stałe pozyskiwane ze sprasowanego materiału roślinnego, np. wiórów drewnianych albo słomy. Nie zawiera substancji smolistych ani chemicznych typu lakiery czy kleje. Tym samym jest bardzo przyjaznym dla środowiska opałem grzewczym. Jego zastosowanie umożliwia redukcję emisji szkodliwych związków, tlenków węgla i dwutlenków siarki. Dlatego też instalacja palnika na pellet w piecu węglowym często jest podyktowana troską o środowisko naturalne oraz zamiarem przystosowania systemu grzewczego do obecnych norm ekologicznych.

Ponadto dzięki montażowi palnika na pellet w piecu węglowym można pozbyć się problemu dużej ilości popiołu powstającego podczas spalania paliwa. Pellet generuje bardzo niewielkie ilości zanieczyszczeń i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Jego transport i przechowywanie także są bardzo proste.

Jakie palniki na pellet do pieców węglowych oferujemy?

Przygotowaliśmy szeroki wybór palników na pellet do pieców węglowych, zróżnicowanych pod względem sposobu konstrukcji oraz parametrów pracy. Dzięki temu każdy z łatwością może znaleźć u nas system odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań – obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Podstawowe elementy budowy palnika na pellet do pieca węglowego to obudowa, mechanizm napędu rusztu, podajnik wewnętrzny z grzałką i ślimakiem oraz palenisko z ruchomymi rusztami. Oprócz tego jednak poszczególne modele mogą być wyposażone w różne systemy obsługujące i kontrolujące przebieg procesu spalania opału. Oferujemy grawitacyjne palniki na pellet, z funkcją samoczyszczenia. Możemy zaproponować przemysłowe palniki na pellet do pieca węglowego, jak również warianty o małej mocy.

Jaki palnik na pellet do pieca węglowego wybrać?

Przy wyborze palnika na pellet do pieca węglowego należy kierować się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim konieczna jest ocena możliwości modernizacji kotła – należy sprawdzić m.in. wymiary komory spalania, drzwiczek paleniska oraz typ wymiennika ciepła.

Bardzo istotnym parametrem palnika na pellet jest moc, która powinna być dopasowana do specyfiki budynku. Dobiera się ją przede wszystkim przy uwzględnieniu zapotrzebowania na ciepło obiektu, które ustala się na podstawie: metrażu i stopnia izolacyjności budynku, jakości stolarki okienne i drzwiowej, zastosowanych systemów wentylacji. Z przyjemnością doradzamy naszym Klientom przy zakupie palnika na pellet do pieca węglowego – jeżeli nie są Państwo pewni, jaka moc będzie optymalna, zapraszamy do kontaktu.