Menu Zamknij

Dotacje do termomodernizacji

Jednym z programów, w ramach którego można otrzymać dotację do termomodernizacji, jest „Czyste Powietrze” – jego celem jest poprawa jakości powietrza i ograniczenie smogu. O tego typu dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele domów jednorodzinnych, którzy m.in.:

  • wymieniają stare i nieefektywne źródła ciepła na nowoczesne i ekologiczne urządzenia spełniające obowiązujące normy emisji i sprawności energetycznej,
  • wymieniają okna i drzwi,
  • montują instalację fotowoltaiczną,
  • modernizują system grzewczy czy też decydują się na zakup rekuperacji.

W naszej ofercie znajduje się wiele urządzeń, na których montaż można otrzymać dotację do termomodernizacji – są to m.in. kotły i palniki pelletowe.

Rodzaje dotacji do termomodernizacji

Można wyróżnić trzy formy dotacji do termomodernizacji. Pierwsza z nich polega na wypłacie przyznanych środków. Kolejna to dotacja z prefinansowaniem – część środków otrzymuje się jako zaliczkę przed rozpoczęciem prac, albo na ich początku. Resztę dotacji uzyskuje się już po zakończeniu projektu. Oprócz tego dotacja do termomodernizacji może przybrać postać dofinansowania na częściową spłatę kapitału kredytu wypłacanego przez banki będące partnerami programu „Czyste Powietrze”.