Menu Zamknij

Palnik na pellet do pieca na ekogroszek

Zajmujemy się produkcją palników na pellet do pieców na ekogroszek. Dostarczamy nowoczesne systemy grzewcze odznaczające się łatwością obsługi, bezawaryjnością i wysoką efektywnością energetyczną. Oferowane przez nas palniki na pellet są przystosowane do montażu w zdecydowanej większości kotłów, w tym właśnie na ekogroszek. Spełniają wszelkie przepisy UDT oraz obowiązujące normy, w tym wymagania dyrektywy Ecodesign.

Prowadzimy sprzedaż kilku rodzajów palników na pellet do pieców na ekogroszek. Poszczególne modele różnią się pod względem szczegółów konstrukcyjnych, parametrów pracy (w tym mocy), sposobu sterowania oraz funkcji. Zapewniamy profesjonalne doradztwo przy wyborze palnika na pellet do pieca na ekogroszek. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami zaproponujemy system będący najlepszym rozwiązaniem.

Przy wyborze mocy palnika na pellet do pieca na ekogroszek trzeba wziąć pod uwagę m.in. zapotrzebowanie obiektu na ciepło. Jeśli nie ma danych dotyczących średniego zużycia opału, oszacowuje się je na podstawie m.in. metrażu i poziomu termoizolacyjności budynku oraz zastosowanych systemów wentylacji.

Dlaczego warto zamontować palnik na pellet w piecu na ekogroszek?

Za zakupem palnika na pellet do pieca na ekogroszek przemawia wiele argumentów. Warto zaznaczyć, że pellet i ekogroszek to paliwa grzewcze o dość zbliżonej cenie, chociaż może się ona wahać w zależności od regionu Polski. Zastosowanie pelletu wiąże się jednak z szeregiem istotnych korzyści.

Pellet to opał przyjazny dla środowiska naturalnego – jest to rodzaj paliwa stałego wytwarzanego z rozdrobionego i sprasowanego materiału drzewnego. Użycie palników opalanych pelletem umożliwia ograniczenie ilości zanieczyszczeń przenikających do atmosfery. Podczas spalania pelletu nie tworzą się żadne toksyczne związki chemiczne, nie zawiera on substancji smolistych. Oprócz tego pellet ceni się ze względu na swoją wysoką kaloryczność oraz fakt, że generuje bardzo niewielkie ilości popiołu. Jest to surowiec prosty zarówno w transporcie, jak i przechowywaniu.

Jak działa palnik na pellet do pieca na ekogroszek?

Na typową budowę palnika na pellet do pieca na ekogroszek składa się kilka elementów: obudowa, podajnik wewnętrzny oraz palenisko z ruchomymi rusztami. Palnik stanowi jedną z najważniejszych części kotła – to w nim odbywa się proces spalania opału. Dlatego też palniki wykonywane są przy użyciu materiałów o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych, takich jak m.in. stal żaroodporna.
Palniki na pellet montowane są zazwyczaj w drzwiczkach pieca czy też z boku w miejscu palnika retortowego. Wszystko jednak zależy od konstrukcji konkretnego modelu pieca na ekogroszek.

Oferowane przez nas palniki na pellet do pieców na ekogroszek są wyposażone w różne funkcje i udogodnienia, ułatwiające ich obsługę i podnoszące wydajność. Dostarczamy samoczyszczące palniki na pellet, z systemem zapobiegającym powstawaniu spieków z zanieczyszczonego pelletu, współpracujące z regulatorem pogodowym czy wyposażone w sterowanie pompą cwu.

Co wyróżnia nasze palniki na pellet do pieców na ekogroszek?

Jedną z największych zalet palników na pellet do pieców na ekogroszek naszej produkcji jest wysoka wydajność. Dostarczamy nowoczesne urządzenia grzewcze wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania konstrukcyjne. Przekłada się to na bardzo dobrą efektywność spalania paliwa.

Automatyczne palniki na pellet do pieców na ekogroszek, znajdujące się w naszej ofercie, są niezwykle proste w obsłudze. Proces spalania opału zarządzany jest przez sterownik o takich funkcjach, jak m.in. automatyczne zapalanie opału, dogrzewanie czy wskaźnik braku opału.

Oferowane przez palniki na pellet do pieców na ekogroszek mogą być instalowane zarówno w nowych, jak i używanych kotłach na paliwo stałe. Można stosować je w układach zamkniętych.