Menu Zamknij

Palnik na pellet grawitacyjny

Zajmujemy się produkcją grawitacyjnych palników na pellet. Oferowane przez nas systemy to nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania domów jednorodzinnych oraz innych obiektów. Dzięki wysokiej wydajności, ekologicznemu charakterowi oraz łatwości obsługi grawitacyjne palniki na pellet cieszą się coraz większą popularnością. Nasze urządzenia mogą być montowane zarówno w nowych, jak i używanych kotłach na paliwa stałe. Są wyposażone w takie udogodnienia, jak m.in. funkcja samoczyszczenia.

Dostarczamy wysokiej jakości grawitacyjne palniki na pellet, które spełniają wszelkie obowiązujące normy dotyczące emisji spalin i sprawności energetycznej – są zgodne z wymogami dyrektywy Ecodesign. Jeżeli poszukują Państwo palnika na pellet do pieca na ekogroszek, zachęcamy do kontaktu – nasze urządzenia mogą być montowane w niemal każdym typie kotła.

Jak działa grawitacyjny palnik na pellet?

Podstawowe elementy konstrukcyjne grawitacyjnego palnika na pellet to komora spalania i zasobnik na paliwo, a także podajnik wewnętrzny. W odróżnieniu od tradycyjnych pieców opalanych drewnem czy węglem tego rodzaju nowoczesne palniki na pellet nie wymagają ręcznego dokładania paliwa ani częstego czyszczenia. Zasada działania polega na grawitacyjnym zasilaniu opałem – pellet wpada do komory spalania dzięki siłom ciężkości, gdzie następnie jest podgrzewany i spalany.

Poszczególne warianty grawitacyjnego palnika na pellet mogą różnić się budową, wymiarami, a także takimi parametrami technicznymi, jak moc. Aby dobrać odpowiedni model, należy koniecznie uwzględnić m.in. zapotrzebowanie na ciepło budynku oraz rodzaj pieca, na którym palnik ma zostać zamontowany.

Oferowane przez nas grawitacyjne palniki na pellet cechują się łatwością obsługi i konserwacji. Nie ma potrzeby ręcznego dokładania paliwa ani częstego czyszczenia komory spalania. To bowiem nowoczesne urządzenia wyposażone w automatykę, która zarządza procesem spalania i umożliwia również bieżące kontrolowanie parametrów pracy palnika. Do funkcji specjalnego sterownika może należeć m.in. dogrzewanie czy zapalanie paliwa.

Dlaczego warto zdecydować się na grawitacyjny palnik na pellet?

Jednym z głównych atutów grawitacyjnego palnika na pellet jest jego ekologiczność. Pellet to rodzaj biopaliwa, pozyskiwanego ze sprasowanych materiałów organicznych pochodzenia roślinnego, np. drewnianych wiórów, otrębów czy słomy. Nie zawiera substancji chemicznych ani smolistych. Dlatego też jego spalanie generuje znacznie mniej szkodliwych emisji niż tradycyjnych paliw stałych, takich jak węgiel.

Kolejną zaletą grawitacyjnego palnika na pellet jest bardzo dobra wydajność energetyczna. Wysoka kaloryczność pelletu w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych umożliwia osiągnięcie wysokich temperatur przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania i mniejszą ilość odpadów.

Warto wspomnieć o tym, że pellet generuje bardzo niewielkie ilości zanieczyszczeń. Co więcej, wytworzony w procesie spalania popiół może zostać wykorzystany jako pełnowartościowy nawóz, co generuje kolejne oszczędności.

Jakie są zalety naszych palników na pellet grawitacyjnych?

Wysoka sprawność energetyczna, łatwość i bezpieczeństwo obsługi, ekologiczność – to jedne z głównych powodów, dla których warto zdecydować się na zakup grawitacyjnego palnika na pellet. Wyposażone w nowoczesne rozwiązania, jak systemy samoczyszczenia czy sterowania pogodowego, odznaczają się najwyższym stopniem funkcjonalności.

Nasza firma dostarcza niezawodne urządzenia grzewcze, które są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Do produkcji grawitacyjnych palników na pellet wykorzystujemy doskonałej jakości materiały o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Z tego też powodu możemy ręczyć za trwałość i funkcjonalność naszych systemów.