Menu Zamknij

Palniki pelletowe

Naszą specjalnością jest produkcja palników pelletowych. Dostarczamy nowoczesne urządzenia grzewcze, których działanie i konstrukcja są zgodne z wszelkimi obowiązującymi normami, w tym dyrektywą Ecodesign. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych, jak i biznesowych, dostarczając im trwałe i niezawodne systemy.

Palniki peletowe MK MIKRO ENERGIA są automatycznymi palnikami spalającymi granulaty paliw stałych. Mogą być instalowane zarówno w nowych, jak i używanych kotłach na paliwo stałe, ale także w kotłach olejowych. Spełniają przepisy UDT i mogą być stosowane w układach zamkniętych. Każdy palnik pelletowy posiada sterownik umożliwiający automatyczną modulację kotła. Do funkcji sterownika należy m.in możliwość automatycznego zapalania paliwa, funkcja dogrzewania, obsługa CWU i wskaźnik braku opału.

Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny palników na pellet. Oferujemy kilka wariantów urządzeń, których zakup wiąże się z nieco innym kosztem – w celu poznania szczegółów zachęcamy do kontaktu. Korzystne ceny palników na pellet idą u nas w parze z wysoką jakością ich wykonania. Zależy nam bowiem na tym, by dostarczać wytrzymałe rozwiązania grzewcze, które posłużą naszym Klientom przez wiele długich lat.

Korzyści z zastosowania palnika na pellet

Nie bez przyczyny coraz więcej osób decyduje się na zakup palnika na pellet, rezygnując z ogrzewania węglem czy drewnem. Zastosowanie tego rodzaju surowca opałowego wiąże się z szeregiem korzyści. Pellet to biopaliwo o postaci granulek, wytwarzane ze sprasowanego pod wysokim ciśnieniem materiału roślinnego – m.in. z pozostałości po procesach obróbki drewna w tartakach czy też odpadach drzewnych powstałych w rolnictwie czy leśnictwie. Jest to surowiec ceniony ze względu na takie właściwości, jak wysoka kaloryczność i brak zawartości substancji smolistych.

Za montażem palnika na pellet w kotle przemawia wiele argumentów:

  • bardzo niska emisja substancji szkodliwych dla środowiska,
  • czystość procesu spalania,
  • wysoka wydajność przy niskim zużyciu paliwa,
  • niewielka ilość zanieczyszczeń powstających wskutek procesu spalania, w tym popiołu,
  • możliwość wykorzystania popiołu jako nawozu,
  • łatwość transportu i przechowywania pelletu,
  • przystępna cena pelletu.

Zastosowanie palnika pelletowego może przynieść spore oszczędności finansowe. Pellet stanowi bardzo efektywne źródło ciepła. Dlatego też wielu właścicieli domów jednorodzinnych oraz przedsiębiorców decyduje się na modernizację swojego urządzenia grzewczego i instalację palnika pelletowego w piecu węglowym.

Jak zbudowane są palniki do pelletu?

Palnik to kluczowy element każdego pieca. To w nim odbywa się proces spalania surowca opałowego. Od sposobu konstrukcji palnika do pelletu, w tym jakości wykorzystanych do jego produkcji materiałów, w dużej mierze zależy wydajność energetyczna i poziom emisyjności kotła. Dostarczane przez nas palniki na pellet to nowoczesne urządzenia opierające się na zaawansowanych technologiach.

Na budowę palnika do pelletu składają się trzy podstawowe elementy:

  • obudowa palnika,
  • podajnik wewnętrzny,
  • palenisko.

Informacje ogólne

Wymiary palnika do pelletu:

OBUDOWA:

A – długość obudowy

CZĘŚĆ ŁĄCZĄCA:

B – długość cz. łączącej

E– średnica cz. łączącej

CZĘŚĆ PALENISKOWA:

C – długość cz. paleniskowej

D – wysokość cz. paleniskowej

Palniki produkowane przez firmę MK Mikro Energia mogą być instalowane w nowych i używanych kotłach na paliwo stałe, ale także w kotłach olejowych. Spełniają przepisy UDT i mogą być stosowane w układach zamkniętych.

W naszych paleniskach do pieca na pellet stosujemy specjalistyczne sterowniki z przejrzystym i intuicyjnym panelem. Tym samym dostarczamy zautomatyzowane palniki pelletowe, których jedną z najważniejszych zalet jest łatwość obsługi. Konieczne do wykonania czynności manualne ograniczają się do niezbędnego minimum. Procesem spalania zarządza i kontroluje wspomniany już sterownik.

Co wyróżnia nasze palniki do pieców na pellet?

Produkowane przez nas palniki do pieców na pellet odznaczają się bardzo długą żywotnością – to wynik użycia znakomitych gatunkowo materiałów, cechujących się odpowiednią odpornością wobec działania czynników zewnętrznych, w tym wysokiej temperatury. Trwałość to jednak nie jedyny atut palników na pellet, które tworzą naszą ofertę.

Przede wszystkim to urządzenia w najwyższym stopniu funkcjonalne, zapewniające niezwykle wydajny proces spalania. Zastosowane są w nich nowoczesne systemy, takie jak automatyczne oczyszczanie palnika. Wyróżniają się łatwością i bezpieczeństwem obsługi oraz bezawaryjnością.

Jeżeli szukają Państwo niezawodnych palników do pieców na pellet, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością doradzimy przy wyborze konkretnego modelu. Ocenimy również możliwość montażu palnika na pellet w modernizowanym piecu. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny palników na pellet.

Palniki pelletowe
Palniki pelletowe
Modele i parametry palników

MK PRR-AC

MK PRR-AC BS

MK PRR-AC LINE

Zakres mocy w przedziale 10-50 kW

x

 

x

Zakres mocy w przedziale 75-1000 kW

 

x

 

System zapobiegający powstawaniu spieków z zanieczyszczonego pelletu

x

x

x

System automatycznego oczyszczania palnika

x

x

x

Pellet klasy A1

x

x

x

Pellet klasy A2, B, agropellet, zboże

x

x

x

Sterowanie pompą CO

x

x

x

Sterowanie pompą CWU

x

x

x

Sterowanie pompą podłogową

x

x

x

Zawór mieszający

x

x

x

Możliwość podłączenia do sieci LAN

x

x

x

Sterowanie dodatkowym obiegiem grzewczym

x

x

x

Sterowanie pogodowe

x

x

x

Współpraca z regulatorem pokojowym

x

x

x

Napęd rusztu liniowy

 

x

x

Napęd rusztu zębatkowy

x

 

 

Napawanie ceramiką

 

x