Menu Zamknij

Finansowanie

Wymiana starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne urządzenia czy też podjęcie innych prac termomodernizacyjnych wiąże się często z niemałymi kosztami. Można jednak skorzystać z różnych form finansowania. Dostępnych jest wiele programów dotacyjnych skierowanych do m.in. właścicieli domów jednorodzinnych czy rolników.

Jednym z najpopularniejszych jest „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać dotację do termomodernizacji. Jeżeli planują Państwo zakup ekologicznych kotłów opalanych pelletem czy też innych tego typu urządzeń, zapraszamy do kontaktu. Nie tylko zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie, ale wyjaśnimy również, jakie są możliwości w zakresie uzyskania na nie dofinansowania.

Jakie są rodzaje dofinansowania do termomodernizacji?

Oprócz wspomnianego już „Czystego Powietrza” dużą popularnością cieszy się także program „Agroenergia” przeznaczony dla rolników. Po spełnieniu określonych warunków mogą oni otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę czy też pompy ciepła. Co więcej, wydatki poniesione za termomodernizację można też odliczyć w zeznaniu podatkowym.