Projekt obejmuje przedsięwzięcia biznesowe realizowane w formie elektronicznej, którego celem jest wdrożenie nowoczesnego oprogramowania usprawniającego działalność przedsiębiorstwa. Wdrażanie w firmie najnowocześniejszych technologii informatyczno-komunikacyjnych (ICT) przyczyni się od osiągnięcia bardziej konkurencyjnej pozycji na rynku. Umożliwi w przyszłości podejmowanie współpracy z bardziej zaawansowanymi technologicznie firmami. Doprowadzi do skuteczniejszego konkurowania z przedsiębiorstwami opierającymi swój biznes na podobnego rodzaju technologiach.

W ramach projektu wykonane zostaną następujące działania:
– opracowanie dedykowanego modułu do obsługi zleceń serwisowych
– opracowanie platformy do zarządzania palnikami
– integracja platformy z oprogramowaniem do produkcji, magazynem oraz serwisem
– wdrożenie rozwiązań zabezpieczających system
– przeszkolenie użytkowników systemu
Grupę docelową w projekcie stanowią klienci firmy (klienci instytucjonalni, sektor MSP, gospodarstwa domowe) korzystający na co dzień z urządzeń grzewczych, dążący m.in. do racjonalizacji kosztów ogrzewania, bezobsługowości urządzeń.
Grupą odbiorców będą również pracownicy firmy oraz podmioty współpracujące, którzy na co dzień będą korzystali z wdrożonego systemu i jego funkcjonalności.
Efektem projektu będzie wdrożenie innowacyjnego systemu, który usprawni pracę, przyspieszy działania oraz pozwoli na wyeliminowanie błędów.
Celem ogólnym projektu jest umocnienie pozycji rynkowej przedsiębiorstwa oraz podniesienie konkurencyjności poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych do obsługi wyodrębnionych procesów biznesowych zachodzących w firmie MK Mikro Energia
• wartość projektu (całkowity koszt projektu) – 274 708,20
• wysokość wkładu Funduszy Europejskich – 149 338,00
• hasztagi: #FunduszeUE, #FunduszeEuropejskie.